Akce Rudolfinum 14.11.

Akce Rudolfinum 14.11.

Zveme vás na netradiční akci v Rudolfinu na pozvání Kláry Bumbálkové. Podíváme se na nahrávanou zkoušku, prohlédneme si místa, kam se běžný návštěvník nedostane.

Domluvíme další aktivity (nejen) v Praze a okolí a přednostně se dozvíte opět několik dobrých zpráv. Sejde se příjemná společnost.

Pojďte nahlédnout do zákulisí pražského Rudolfina a zjistěte, jak funguje nejvýznamnější koncertní dům v Česku a náš první orchestr Česká filharmonie. Věděli jste, že Rudolfinum bylo od prvopočátku projektováno a stavěno jako multifunkční kulturní prostor, i když v průběhu 20. století sloužilo mnoha jiným účelům? Že je od roku 1896 sídlem našeho prvního orchestru, jehož historicky první koncert dirigoval osobně Antonín Dvořák? Nebo také to, že Dvořákova síň je jedním velkým nahrávacím studiem?

Společně navštívíme nahrávanou zkoušku orchestru, na které se bude Česká filharmonie připravovat na sérii koncertů pro svobodu a demokracii. Dirigentské taktovky se pro tuto příležitost chopí charismatický Sir Antonio Pappano, aktuálně hudební ředitel Royal Opera House a Orchestra dell'Accademia Nazionale di Santa Cecilia, který bude od sezóny 2024 hlavním dirigentem London Sympohony Orchestra.
Po zkoušce se vydáme s průvodkyní na objevnou cestu do útrob Rudolfina a závěrem se setkáme s generálním ředitelem České filharmonie Davidem Marečkem. Budeme si povídat o tom, jak se takový orchestr řídí, kolik jeho provoz stojí a jak se financuje, nebo jestli může být kultura byznys?

Program:
14:15 sraz u budovy Rudolfina
14:30 příchod do sálu, nahrávaná zkouška orchestru
15:30 prohlídka budovy Rudolfina s průvodkyní
17:00 setkání s generálním ředitelem České filharmonie






Mám zájem o účast

Klára Bumbálková


Účastnice SAMBA akcí, absolventka nottinghamského MBA a fakulty multimediálních komunikací na UTB. Působí jako konzultantka v oblasti projektového managementu, PR a marketingu. Podílí se na organizaci etapových cyklistických závodů Czech Tour a Závod míru, pracuje pro ateliér Flera známého zahradního architekta Ferdinanda Lefflera. V minulosti byla 10 let členkou týmu a výkonnou ředitelkou mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. Jako projektový manažer se podílela na přípravě hudební soutěže Concertino Praga, udílení Ceny Antonína Dvořáka, koncertů pro Svatovítské varhany, žebříčku Hospodářských novin Ženy Česka, vedla vydání několika knih.

David Mareček


Je český hudební manažer, klavírista a pedagog, od roku 2011 generální ředitel České filharmonie. V únoru 2023 ministr kultury prodloužil jeho mandát na dobu neurčitou. Tímto nestandardním krokem ocenil vynikající výsledky, kterých Mareček dosáhl během dvou uplynulých šestiletých funkčních období v čele prvního českého orchestru. Během svého působení orchestr stabilizoval a nastavil koncepci jeho dlouhodobého rozvoje. Na místo šéfdirigenta opět přivedl Jiřího Bělohlávka a po jeho předčasném skonu Semjona Byčkova, který prodloužil smlouvu s orchestrem až do roku 2028. Česká filharmonie nyní spolupracuje s nejlepšími českými i světovými sólisty, dirigenty a skladateli, vystupuje v prestižních sálech a vydává kritikou oceňované nahrávky. Má ucelenou strategii hudebního vzdělávání, v jejímž rámci spolupracuje s více než čtyřmi sty škol i s dětmi ze sociálně vyloučených lokalit.

Organizační detaily:
Jiří Slezák, jirka@smba.cz, tel. ‭+420 602 359 504

About Post Author

js